MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

Drodzy rodzice i mali czytelnicy!

Po raz kolejny nasze biblioteki  biorą udział w niezwykłej akcji promującej czytelnictwo – “Mała książka – wielki człowiek”. Dotarło do nas mnóstwo wspaniałych wyprawek, które chcemy jak najszybciej wręczyć dzieciom na dobry czytelniczy start. Tym razem zapraszamy wszystkich naszych milusińskich z roczników 2014-2017 do bibliotek po wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.

Projekt obejmuje dzieci urodzone w latach 2014-2017) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.”

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice 🙂przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki