NOC BIBLIOTEK

Drodzy czytelnicy!
Zbliża się VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek,  które  odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli: dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pływaczewie wraz z filiami w Myśliwcu, Ryńsku, Wałyczu, Orzechowie organizują wspólnie akcję : NOC BIBLIOTEK pod hasłem ” Zwierzęta w literaturze małe i duże – zagrożone wyginięciem”. Akcja wspólnego czytania odbędzie się w formie on-line – 10 października w godz. 16.00- 18.00. Zapraszamy  do wspólnej zabawy, oczywiście czytamy książki o zwierzętach. Nagranie wideo lub audio należy później przesłać do biblioteki GBP w Pływaczewie na adres strony : bibliotekawdk@wp.pl.