Spotkanie autorskie z pisarzem kryminałów Robertem Małeckim

27 września Gminna Biblioteka Publiczna w Pływaczewie oraz Biblioteka w Myśliwcu,  gościły   pisarza kryminałów – Roberta Małeckiego-  autora  opowiadań kryminalnych zawartych w takich zbiorach jak „Rewers”, „Nikomu się nie śniło”, „Kryminalna Piła. Błąd w sztuce” oraz „Czas zbrodni. Zmyślone kroniki kryminalnego Wrocławia”, a także dwóch samodzielnie napisanych powieści, w których główną rolę gra dziennikarz Marek Bener – „Najgorsze dopiero nadejdzie” oraz „Porzuć swój strach”.  Swoją pierwszą próbę napisania książki Małecki podjął w 2009 roku. Od lat zaczytywał się w thrillerach i kryminałach, sam też lubił snuć pełne intryg historie. Postanowił wówczas spróbować swoich sił w tej materii i napisał powieść, którą jednak schował głęboko w szafie i do dziś nie chce jej nikomu nawet pokazywać. Zanim spróbował ponownie, postanowił podszkolić swoje umiejętności. W 2012 roku udał się na warsztaty literackie organizowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Brał udział w sumie w trzech edycjach tych warsztatów, gdzie uczył się od mistrzów gatunku.