WYJĄTKOWY DZIEŃ KOBIET W GBP W PYWACZEWIE

8  marca obchodzimy Dzień Kobiet święto o którym nie możemy zapomnieć. Z tej okazji przygotowaliśmy  5 marca dla Pań ( i nie tylko) wiele atrakcji, przy współpracy bibliotekarzy z Orzechowa, Ryńska i Myśliwca oraz OSP Pływaczewo. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją Piotra Kowalczyka który jest geografem, podróżnikiem, fotografem i przewodnikiem podróży. Spotkanie było inspiracją do odkrywania świata. Dowiedzieliśmy się jak można zorganizować własną podróż niskim kosztem, bezpiecznie i ciekawie. Druga cześć uroczystości dotyczyła wystawy pt.: ” Kobiecość” mieliśmy wielki zaszczyt gościć w bibliotece Panią Cecylię Szymańską – malarkę z Dębowej Łąki, emerytowaną nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej w Dębowej Łące i Łobdowie aktywnie uczestniczącą w życiu kulturalnym. Swoją przygodę ze sztuką Pani Cecylia rozpoczęła już w okresie dzieciństwa interesując się plastyką a przede wszystkim rysowaniem i malowaniem. Ukończyła studia na  Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymała w 1989 roku w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna m.in. są to kwiaty, pejzaże oraz martwa natura. Maluje to co ją otacza i co jest najbliżej i najbliższe jej sercu.