Mała książka – Wielki człowiek

Gminna Biblioteka Publiczna w Pływaczewie wraz z Filiami w Wałyczu, Ryńsku, Myśliwcu –  zakwalifikowała się do programu „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”! skierowanego do trzyletnich czytelników biblioteki, a organizowanego przez Instytut Książki.

Realizację programu rozpoczniemy we wrześniu, ale już dziś zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2015 r. do udziału w akcji. Uczestnictwo w niej jest całkowicie bezpłatne.
Dzieci objęte programem po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Naklejkę na Kartę dziecko otrzyma każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego.
Na każdego Małego Czytelnika, który zbierze 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.  Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica / opiekuna, który nie tylko udziela głosu postaciom, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do udziału!